Aktualności LIFESTYLE Podroże

Podróże śladem europejskich karnawałów

W lutym warto pokusić się o wyjazd do jednego z popularnych, europejskich miast i dać się porwać magii karnawału oraz zwyczajom, które panują w danym

Data publikacji: 2017-02-20
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Podróże śladem europejskich karnawałów
Kategoria: Podróże, LIFESTYLE

W lutym warto pokusić się o wyjazd do jednego z popularnych, europejskich miast i dać się porwać magii karnawału oraz zwyczajom, które panują w danym regionie.

Podróże śladem europejskich karnawałów Podróże, LIFESTYLE - W lutym warto pokusić się o wyjazd do jednego z popularnych, europejskich miast i dać się porwać magii karnawału oraz zwyczajom, które panują w danym regionie.

Pierwsze miesiące roku nieodłącznie kojarzą nam się z karnawałem, a zimowa aura sprzyja dobrej zabawie i spędzaniu czasu z przyjaciółmi. W tym czasie warto pokusić się o wyjazd do jednego z popularnych, europejskich miast i dać się porwać magii karnawału oraz zwyczajom, które panują w danym regionie.

Casamundo, internetowy serwis specjalizujący się w wynajmie apartamentów i domów wakacyjnych w całej Europie, sprawdził, do jakich europejskich miast warto pojechać, aby spędzić niezapomniany karnawał w 2017 roku.

Załóż maskę i daj się porwać urokowi Wenecji

Karnawał w Wenecji jest jednym z najpopularniejszych w Europie. W tym roku huczna zabawa rozpocznie się w sobotę, 11 lutego i potrwa do wtorku, 28 lutego. W tym okresie w mieście odbywają się także liczne pokazy, wystawy, koncerty i przedstawienia teatralne. Zgodnie z tradycją, karnawał rozpoczyna się od parady, która rusza z Placu Św. Marka, gdzie barwnie przebrani uczestnicy zabawy ruszają z orszakiem przez całe miasto. Wartym uwagi jest także trzeci dzień karnawału, kiedy to odbywa się Wielki Bal Maskowy. Jednym z głównych atrybutów karnawału są słynne weneckie maski, które są wykonane z niezwykłą starannością. Część turystów chętnie decyduje się także na pomalowanie twarzy w baśniowe wzory. Karnawałowy makijaż chętnie wykonują artyści z weneckiej Akademii Sztuk Pięknych. Szampańska zabawa kończy się spaleniem ogromnej kukły w masce, która symbolizuje zakończenie okresu karnawału.

Osoby planujące romantyczną wyprawę do Wenecji mogą zatrzymać się w wygodnie urządzonym mieszkaniu w centrum miasta. Dzięki temu będą mogły poczuć klimat i atmosferę karnawałowej zabawy.

Dowiedz się więcej o obiekcie 509104

Europejskie Rio de Janeiro, czyli karnawał na Maderze

A to już wiesz?  Diners Club Polska: Tylko połowa Polaków wyjedzie w tym roku na wakacje

Huczne imprezy karnawałowe odbywają się także w Portugalii. Najpopularniejsza z nich ma miejsce w miejscowości Funchal, która znajduje się na południowym wybrzeżu wyspy Madera. W tym roku wielkie świętowanie rozpocznie się w piątek, 24 lutego i potrwa do wtorku, 28 lutego. Przez wszystkie dni karnawału miasto tętni życiem, wszędzie rozbrzmiewa radosna muzyka, a mieszkańcy w barwnych strojach dają się ponieść zabawie. W sobotę, 25 lutego, przez miasto przejdzie wielka parada kolorowych platform, która nie odbiega od tej, organizowanej w Rio de Janeiro. Karnawał kończy się w tzw. Tłusty Wtorek. Tego dnia grzechem byłoby nie spróbować lokalnego przysmaku – krągłych pączków zwanych malasada.

Turyści planujący wyjazd na słoneczną wyspę mogą zatrzymać się w nowocześnie urządzonym apartamencie, z którego można podziwiać wspaniały widok na morze.

Dowiedź się więcej o obiekcie 2442824

Zimowe party na Lazurowym Wybrzeżu

Mało kto wie, że karnawał w Nicei jest jednym z największych i najstarszych w Europie. W dniach 11-25 lutego odbędzie się już 132 edycja tego wyjątkowego wydarzenia. Co roku karnawał w Nicei ma swojego króla, w tym roku będzie to Król Energii. W trakcie wydarzenia ulicami Nicei przejdą kolorowe parady. Jedną z ulubionych atrakcji turystów jest tzw. bitwa kwiatowa, podczas której są oni obsypywani świeżymi kwiatami. Na uwagę zasługuje również Parada Światła, która odbywa się na Placu Massena. Przez miasto przechodzi wówczas orszak kukieł i artystów. Cały pochód jest klimatycznie podświetlony i odbywa się przy dźwiękach muzyki. Podczas Parady co chwilę strzelają kolorowe konfetti.

Osoby, które chciałyby spędzić karnawał w stolicy Lazurowego Wybrzeża mogą zatrzymać się w wygodnie urządzonym apartamencie w centrum miasta.

Dowiedz się więcej o obiekcie 196021

O Casamundo

Casamundo to portal specjalizujący się w wynajmie apartamentów i domów wakacyjnych w całej Europie. Portal powstał w 2003 roku w Hamburgu, gdzie znajduje się główna siedziba firmy. W 2009 roku działalność Casamundo została rozszerzona na polski rynek. Strona www.casamundo.pl to baza ponad 400 000 ofert renomowanych firm turystycznych oraz wybranych osób prywatnych w Europie, Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Oprócz Polski i Niemiec, Casamundo działa również w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Czechach, Słowacji i Holandii, na Węgrzech i w Hiszpanii.

A to już wiesz?  Zaskakujące egzotyczne kierunki oddalone od Polski o zaledwie 3 strefy czasowe

Więcej informacji na temat oferty Casamundo oraz przedstawionych obiektów można uzyskać na stronie www.casamundo.pl.

Najświeższe informacje oraz ciekawostki można otrzymywać dołączając do grupy Casamundo.pl na Facebooku, obserwując profil Casamundo na Pinterest lub śledząc nas na Twitterze.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Podróże śladem europejskich karnawałów Podróże, LIFESTYLE - W lutym warto pokusić się o wyjazd do jednego z popularnych, europejskich miast i dać się porwać magii karnawału oraz zwyczajom, które panują w danym regionie.
Hashtagi: #Podróże #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy