Aktualności LIFESTYLE Podroże

Nowość! Piknik w zgodzie z naturą. Jak się do niego przygotować?

Lato za progiem i wakacje tuż, tuż, a z nimi czas wypadów za miasto, wycieczek i pikników rodzinnych. Jak dobrze przygotować się do posiłku pod chmurką? Zabrać nie tylko dobre, zdrowe potrawy i przekąski, ale również przydatne i ekologiczne

Data publikacji: 2020-06-15
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Nowość! Piknik w zgodzie z naturą. Jak się do niego przygotować?
Kategoria: Podróże, LIFESTYLE

Lato za progiem i wakacje tuż, tuż, a z nimi czas wypadów za miasto, wycieczek i pikników rodzinnych. Jak dobrze przygotować się do posiłku pod chmurką? Zabrać nie tylko dobre, zdrowe potrawy i przekąski, ale również przydatne i ekologiczne akcesoria.

Nowość! Piknik w zgodzie z naturą. Jak się do niego przygotować? Podróże, LIFESTYLE - Lato za progiem i wakacje tuż, tuż, a z nimi czas wypadów za miasto, wycieczek i pikników rodzinnych. Jak dobrze przygotować się do posiłku pod chmurką? Zabrać nie tylko dobre, zdrowe potrawy i przekąski, ale również przydatne i ekologiczne akcesoria.

Lato za progiem i wakacje tuż, tuż, a z nimi czas wypadów za miasto, wycieczek i pikników rodzinnych. Jak dobrze przygotować się do posiłku pod chmurką? Zabrać nie tylko dobre, zdrowe potrawy i przekąski, ale również przydatne i ekologiczne akcesoria. I tak przemyśleć pakowanie koszy, aby po naszym pikniku nie pozostała góra śmieci. Z najnowszymi artykułami marki Paclan może się to udać.

W tym roku sezon piknikowy zaczyna się trochę później. Stęsknieni odpoczynku na świeżym powietrzu, chętniej myślimy o wycieczkach do lasu, w góry, nad rzekę, jezioro, morze. W końcu nie ma to jak relaks na zielonej trawie i smaczne jedzenie.

„Większość z nas maj spędziła w domach lub w ostatnim czasie bardzo ograniczyła wyjazdy i spotkania. Nic dziwnego więc, że teraz ze zdwojonym zapałem planujemy wypady za miasto i pikniki. Warto dobrze się do nich przygotować, nie zapominając przy tym, by nasze eskapady były nie tylko przyjemne dla nas, ale także przyjazne dla środowiska” – mówi Marta Krokowicz, Marketing Manager marki Paclan – znanego producenta artykułów gospodarstwa domowego.

Najnowsza propozycja w ofercie marki Paclan to ekologiczna linia artykułów gospodarstwa domowego For Nature. Dzięki niej możemy zaopatrzyć się w rzeczy, które nie tylko przydadzą się nam w domu i poza nim, lecz także pomogą nam chronić naturę. W produktach z tej linii ekologiczne są zarówno artykuły, jak i ich opakowania. Część z nich – na przykład: ściereczki na rolce w 100% z bambusa, folię aluminiową, papierowe foremki do pieczenia – warto mieć pod ręka, gdy planujemy biesiadę w plenerze.

A to już wiesz?  Czarnogóra na cztery pory roku

3 wskazówki na ekologiczny i udany piknik

Masz ochotę zabrać rodzinę za miasto? Spędzić swobodnie czas, ciesząc się letnią aurą i przyrodą? Świetnie. Niech będzie to jednak piknik w zgodzie z naturą. Oto 3 wskazówki, które pomogą Ci, dobrze się do niego przygotować:

Pierwsza – jak najmniej śmieci. Zrezygnuj z jednorazowych naczyń i sztućców, foliowych torebek. Zastąp je naczyniami wielokrotnego użytku lub sięgnij po ich biodegradowalne odpowiedniki. Myśląc o plenerowej zastawie, wykorzystaj to, co masz już w domu. Przykładowo: w papierowych foremkach do pieczenia z linii For Nature marki Paclan nie tylko przygotujesz pyszny keks, który zabierzesz na piknik, lecz także podasz truskawki, czereśnie lub przekąski. Papierowe foremki z powodzeniem mogą pełnić funkcję miseczek, ponieważ są wykonane z nieprzywierającego, tłuszczoodpornego papieru, który jest do tego biodegradowalny i bezpieczny dla środowiska.

Druga – jak najzdrowiej. Dobrze gdy na pikniku nie tylko otoczenie jest naturalne, ale również to, co na talerzach i w kubkach. Jeśli możesz, przygotuj samodzielnie jedzenie – np. pieczeń, pieczywo, ciasto. To najlepszy sposób, by uniknąć konserwantów i polepszaczy. Poza tym zabierz jak najwięcej owoców i warzywnych przekąsek: paprykę, ogórki, marchewkę, oliwki, małe pomidorki. Wytrzymają nawet największe upały. I nie obawiaj się, że nie będą miały powodzenia. Świeże powietrze wzmaga apetyt, na pewno więc wszystko zniknie bez śladu. Zamiast napoi w plastikowych butelkach zabierz termos z herbatą lub kawą oraz przefiltrowaną wodę z kranu w butelkach wielokrotnego użytku.

Trzecia – jak najwygodniej. Do piknikowego kosza dobrze jest spakować również takie rzeczy, jak: uniwersalne ściereczki na rolce w 100% z bambusa i rolkę folii aluminiowej z linii For Nature marki Paclan. Na rozłożonym na trawie kocu zawsze coś się rozleje, łatwo można się zabrudzić, więc chłonne i wytrzymałe ściereczki, które pomagają usuwać plamy, na pewno się przydadzą. Do tego są biodegradowalne. Natomiast folia aluminiowa może nam się przydać na wiele sposobów. Zabezpieczymy nią jedzenie, ale też zrobimy z niej prowizoryczny półmisek czy czyścik do zabrudzonego rusztu grilla – wystarczy zgnieść folię w dobrze zbitą kulę. Folia aluminiowa z linii For Nature jest też przyjazna środowisku, ponieważ jej tuleja i opakowanie wykonane są z papieru z recyklingu.

A to już wiesz?  Na jednym bilecie na koniec świata? Tajemnice lotów transferowych

Na koniec ostatnia wskazówka: koniecznie sprawdź najpierw prognozę pogody. Piknik w strugach deszczu raczej nie będzie należał do udanych.

 

CENY PRODUKTÓW:

Ściereczki na rolce w 100% z bambusa For Nature, (40 szt. na jednej rolce), www.paclan.pl, cena ok. 12,00 zł
Folia aluminiowa For Nature, 15 m, www.paclan.pl, cena ok. 5,50 zł
Papierowe foremki do pieczenia For Nature, (3 szt. w opakowaniu), www.paclan.pl, cena ok. 8,00 zł

 

Więcej informacji o nowych produktach znajdziesz na:

Facebook: https://www.facebook.com/paclanpl/

Strona www: www.paclan.pl

Instagram: https://www.instagram.com/paclanpl/?hl=pl

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Nowość! Piknik w zgodzie z naturą. Jak się do niego przygotować? Podróże, LIFESTYLE - Lato za progiem i wakacje tuż, tuż, a z nimi czas wypadów za miasto, wycieczek i pikników rodzinnych. Jak dobrze przygotować się do posiłku pod chmurką? Zabrać nie tylko dobre, zdrowe potrawy i przekąski, ale również przydatne i ekologiczne akcesoria.
Hashtagi: #Podróże #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy